5 טעויות נפוצות ברכישת ארון הזזה לחדר השינה

ספטמבר 5, 2019

5 טעויות נפוצות ברכישת ארון הזזה לחדר השינה

בעיצובים המודרניים, ארון הזזה אינו משמש רק לאחסון בגדים, אלא הפך לרהיט דקורטיבי המשפיע על עיצוב כל חדר בביתנו. אז לא משנה אם הנכם רוכשים ארון הזזה לחדר השינה, לחדר הילדים ואפילו לחדר האורחים, עליו להיות דקורטיבי ומרשים, ומצד שני גם לענות על הצרכים שלנו.

מכיוון שרכישת ארונות הזזה היא עניין רציני, ועליהם לשרת אותנו בנאמנות לכמה שנים טובות, הבאנו בפניכם 5 טעויות נפוצות שכדאי להימנע מהן, כך תחסכו עוגמת נפש ולא תתקעו עם ארון לא פרקטי.

שנתחיל?

1.     אי שמירה על איזון בתהליך בחירת הארון

כמו בכל דבר בחיים, תמיד עלינו לשמור על איזון, במיוחד כאשר אנו מדברים על רכישת ארון הזזה.  במקרה זה, אי שמירה על איזון, היא טעות נפוצה. כך למשל לרכוש ארון בגדים גדול מידי ביחס לגודל החדר, או רכישת דלתות הזזה קשות לפתיחה, רכישת ארון עם רגליים לא ישרות הגורמות לדלתות הארון להחליק וכו'. מלבד זאת, רכישת ארון הזזה המוטה  מעט קדימה, עלול במשך השנים לאבד את היציבות שלו או לגרום נזק לחלקי הארון. ולכן מומלץ לרכוש ארון המתאים לגודל החדר שלא יתפוס חלק מרכזי ממנו, ולהקפיד גם על  בסיס הארון ורגליו שיאפשרו לנו ליהנות מארון יציב.  

2.     רכישת ארונות במבצע שאינם מתאימים לצרכים שלכם

רבים מתפתים לרכוש ארונות במבצע, כאלה שמוצעים כמוצר מדף במחיר מוזל, או ארון מתצוגה. זוהי טעות חמורה, כיוון שלעיתים עם קבלת הארון, תופתעו לגלות שהוא אינו מתאים לחדר, לא מבחינת גודל ולא מבחינת עיצוב. טעות נפוצה מאוד בעניין זה היא לרכוש ארון נמוך מתחת לגובה של 240 ס"מ, ואז 'זורקים' חפצים על הארון כמו מזוודות, בגדי חורף, שקיות וכו'. ההמלצה היא להוסיף עוד קצת כסף ולרכוש ארון בגובה התקרה (מעל 2.40), כך תאחסנו את החפצים בצורה נסתרת ולא גלויה.

3.     רכישת מנגנון סגירה לא איכותי

בעבר היינו רוכשים ארונות עם דלתות רגילות, אך כיום כמעט בכל בית תמצאו ארונות עם דלתות הזזה, דבר המאלץ אותנו להקפיד שבעתיים בבחירת מנגנון הסגירה. מנגנון לא איכותי  לדלת הזזה יוכל להוות בעיות רבות בפתיחה וסגירה של הארון כמו יציאת הדלת מהמסילה, נפילת המנגנון, אי יכולת פתיחה או סגירה, קושי בפתיחה וכו'. כדאי מאוד להתעקש על רכישת ארון הזזה עם מנגנון איכותי ולא מפלסטיק.

4.     אי שימת לב לבטיחות הארון

ארון הזזה מכיל דלתות מאסיביות מאוד, שכן נפילת הדלת יכולה לגרום לאסון עצום. חשוב מאוד לרכוש ארון הזזה עם מנגנון וחלקים המאושרים על ידי מכון התקנים, כך תוכלו למנוע תאונות בסביבה הביתית. דבר נוסף, אם תרצו לרכוש ארון הזזה המכיל מראה או זכוכית, וודאו שקיימת מדבקת ביטחון. כלל הארונות של 'קלוזט סיסטמס' המכילים מראה או זכוכית מיוצרים עם מדבקת בטיחות המונעת שבירה של הזכוכית, כך שאם ילד זרק כדור על דלת הארון, הזכוכית נשברת, אך לא מתנפצת לרסיסים על הרצפה.

5.     לרכוש ארון מחברה לא מוכרת  

ארון אנו רוכשים פעם בכמה שנים טובות, לפחות ל – 10-20 שנים ואפילו יותר, ולכן אם תרצו להבטיח את עמידות הארון למשך שנים רבות, רכשו רק ארון שיוצר על ידי חברה מוכרת בעלת ניסיון של כמה שנים טובות בייצור ארונות הזזה. רק ארון שכזה יהיה איכותי, יגיע עם אחריות מלאה ובמידת הצורך יהיה לכם למי לפנות.  

 

הובלה והתקנה חינם
אספקה עד 45 יום
אחריות 8 שנים מחברת דלקוב
איש קשר צמוד במהלך הפרוייקט